Home
Sponsored By:   Dick's Sporting Goods
/Registration/FamilyAccounts.asp?org=SPARTANYOUTHCLUB.COM
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Tue 04/02/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Aurora, ASP C2 5:30p 7:30p  >Baseball>AAA/Majors> 14 AAA - Van Luit GAME Columbine Rebels (Brusca) field change only   
Aurora, Golden Eagle Park 5:00p 6:15p  >Boys Lacrosse> U8 - Dana Stifter Practice  Practice  DS 
 Wed 04/03/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Aurora, ASP C3 5:30p 7:30p  >Baseball>AAA/Majors> Thunder Cubs (Welbourn) GAME 14 AAA Behrendt Time adjustment  DW 
 Thu 04/04/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Aurora, Golden Eagle Park 5:00p 6:15p  >Boys Lacrosse> U8 - Dana Stifter Practice    DS 
Lakewood, Schaefer #5 7:30p 9:30p  >Baseball>AAA/Majors> Bear Creek Jaguars (Bushlack) GAME 14 AAA Behrendt   RB 
 Fri 04/05/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Highland Heritage Park  6:30p 7:30p  >Boys Lacrosse> Warriors Coffey Game U11 -Ryan Robichaud   KC 
7:45p 8:45p  >Boys Lacrosse> Warriors Coffey Game U12-Greg Mellinger   KC 
 Sat 04/06/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Aurora Sports Park #50 10:00a 11:00a  >Boys Lacrosse> U11 - Derek Herman Game Warriors Hanzlick/Richardson   KC 
11:15a 12:15p  >Boys Lacrosse> U13- Sean Kynor Game Coyotes McNamara   GM 
12:30p 1:30p  >Boys Lacrosse> U-14 Miles Game Hawks Morman   GM 
1:45p 2:45p  >Boys Lacrosse> U14-James Fogle Game Warriors Case   KC 
3:00p 4:00p  >Boys Lacrosse> U14 Mike Bensinger Game Jets Flannery   GM 
Aurora Sports Park #52 9:00a 10:00a  >Boys Lacrosse> U8 - Dana Stifter Game Coyotes Burns   DS 
10:15a 11:15a  >Boys Lacrosse> U09 - Gus Place Game DLC Kakel   GM 
11:30a 12:30p  >Boys Lacrosse> U10- Mannix Game DLC Sanger   GM 
12:45p 1:45p  >Boys Lacrosse> U10-Dave Liley Game Creek Pyle   GM 
2:00p 3:00p  >Boys Lacrosse> U10- Craig Hogan Game Raptors Kellog   GM 
David Lorenz Field #6 B 11:30a 12:30p  >Boys Lacrosse> Thunder Helwig Game U7 - Thomas   EH 
12:30p 1:30p  >Boys Lacrosse> U7- Brandon Rinnan Game Coyotes Mares   GM 
Dekovend Park # 1 10:15a 11:15a  >Boys Lacrosse> Summit Stix Game U12- Beall   GM 
Willow Creek North #5 10:15a 11:15a  >Boys Lacrosse> Jets Massie Game U12-Greg Mellinger   GM 
Cranmer #1 (NE corner) 10:10a 11:20a  >Girls Lacrosse> 2029 DLC Brown/Ellis Game Spartans 2028 Mellinger   CM 
Rosamond Park 2 10:15a 11:15a  >Boys Lacrosse> DLC Jaster Game U11 - Abe Cabuag   GM 
Denver, Rosamond Park 4 9:00a 10:00a  >Boys Lacrosse> Thunder Hull Game U10 - Laska   KL 
10:15a 11:15a  >Boys Lacrosse> U10 - Laska Game Summit Stix   KL 
Englewood, CVA 1 3:00p 4:00p  >Volleyball> 2nd Grade - Melton GAME Creek Blue (Regan)   SG 
Englewood, CVA 2 3:00p 4:00p  >Volleyball> 4th Grade - Rafferty GAME Thunder Navy (Thomas)   SG 
4:00p 5:00p  >Volleyball> Hawk Navy (Treccia) GAME 5th Grade - Becker   SG 
6:00p 7:00p  >Volleyball> Eagles Green (Chapman) GAME 5th Grade - Miller   SG 
Englewood, CVA 3 2:00p 3:00p  >Volleyball> 4th Grade - Roberts GAME Creek Blue (Krier)   SG 
3:00p 4:00p  >Volleyball> 4th Grade - Roberts GAME Hawk Navy (Roenfeldt)   SG 
4:00p 5:00p  >Volleyball> 5th Grade - Miller GAME Eagles Silver (Brown)   SG 
6:00p 7:00p  >Volleyball> 5th Grade - Becker GAME Eagles Silver (Brown)   SG 
Maple Grove 12:30p 1:30p  >Girls Lacrosse> Storm - 2024 - Shanley Game Spartans 2024 Bieker/Kenna   CM 
David A. Lorenz #2  3:00p 4:10p  >Girls Lacrosse> Snap 2025 Gio Game Spartans 2025 Liley   CM 
5:15p 6:15p  >Girls Lacrosse> Coyote 2025 Harris Game Spartans 2025 Liley   CM 
David A. Lorenz #6 2:00p 3:00p  >Girls Lacrosse> Stampede 2026 Caruthers Game Spartans 2026 Godwin   CM 
Highland Heritage Park  6:00p 7:00p  >Boys Lacrosse> Warriors Ferguson Game U13- Likens   KC 
Cornerstone #7 9:00a 10:00a  >Girls Lacrosse> LYS 2023 Englert Game Spartans 2023 Bieker   JE 
Powderhorn Park West 11:30a 12:30p  >Boys Lacrosse> Coyotes Gullick Game U11 -Ryan Robichaud   GM 
Bayou Gulch 4:45p 5:45p  >Boys Lacrosse> Hawks McElligatt Game U12 - Brian Wyman   GM 
 Sun 04/07/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Elk Ridge Park 9:00a 10:00a  >Boys Lacrosse> (10) Raptors Phillips Game U10- Mannix   GM 
David Lorenz Field #5 11:30a 12:30p  >Boys Lacrosse> U11 -Ryan Robichaud Game Warriors Dozois   KC 
12:45p 1:45p  >Boys Lacrosse> U12-Greg Mellinger Game Thunder Foa   GM 
2:00p 3:00p  >Boys Lacrosse> U13- Sean Kynor Game Thunder Fulkerson   GM 
3:15p 4:15p  >Boys Lacrosse> U10- Craig Hogan Game Thunder Napolilli   GM 
David Lorenz Field #6 11:30a 12:30p  >Boys Lacrosse> U10-Dave Liley Game SSPRD Newell   GM 
David Lorenz Field #6 B 9:00a 10:00a  >Boys Lacrosse> U7- Brandon Rinnan Game Warriors Atwood   GM 
10:15a 11:15a  >Boys Lacrosse> U7 - Thomas Game Hawks Meyers   PM 
CA Simms Field East 2:00p 3:00p  >Boys Lacrosse> MSC Rosenblatt Game U11 - Derek Herman   GM 
Rosamond Park 1 11:30a 12:30p  >Boys Lacrosse> Creek Brown Game U09 - Gus Place   GM 
Lakewood, Bear Creek HS 10:15a 11:15a  >Boys Lacrosse> Bear Creek Schott Game U10 - Laska   GM 
Powderhorn Park East 9:00a 10:00a  >Boys Lacrosse> Coyotes Stadelmaier Game U13- Likens   N M 
10:15a 11:15a  >Boys Lacrosse> Coyotes Torres Game U14-James Fogle   GM