Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Mon 04/22/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Littleton, Clement #1. 7:30p 9:30p  >Baseball>AA>American> Bear Creek Bombers (Salas) GAME 11AA Contreraz    
 Tue 04/23/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Aurora, Golden Eagle Park 5:00p 6:15p  >Boys Lacrosse> U8 - Dana Stifter Practice  Practice  DS 
Lakewood, Schaefer #6 7:30p 9:30p  >Baseball>AAA/Majors> Columbine Rebels (Valdez) GAME 14 AAA Behrendt From 3/7 SAC6  RB 
 Wed 04/24/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Aurora, ASP C3 5:30p 7:30p  >Baseball>AAA/Majors> 14 AAA - Van Luit GAME Khaos Naturals From 3/13 CSP1   
7:30p 9:30p  >Baseball>AAA/Majors> Columbine Rebels (Hughes) GAME 14 AAA Behrendt From 3/13 CSP1  RB 
 Thu 04/25/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Aurora, Golden Eagle Park 5:00p 6:15p  >Boys Lacrosse> U8 - Dana Stifter Practice    DS 
 Fri 04/26/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Englewood, Dove Valley N 5:30p 7:30p  >Baseball>AA>American> 11AA Schreiner GAME Warriors Red (Campbell)   DS 
7:30p 9:30p  >Baseball>AA>National> 12 AA - Anderson GAME Chatfield Chargers (Samuels)    
Parker, SALISBURY 2 5:30p 7:30p  >Baseball>AA>National> 11 AA - Zimmerman GAME Bruins Red (Kindfater)   JK 
Parker, SALISBURY 3 7:30p 9:30p  >Baseball>AA>National> Hawk White (White) GAME 13U AA Stevens   JS 
 Sat 04/27/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Aurora, Aurora Sports Park F 50 9:00a 10:10a  >Girls Lacrosse> Spartans 2028 Mellinger Game Snap 2028 Hoster   CM 
10:15a 11:15a  >Girls Lacrosse> Spartans 2024 Bieker/Kenna Game Cheyenne Mt. 2024 Luckett   CA 
11:30a 12:30p  >Girls Lacrosse> Spartans 2024 Bieker/Kenna Game City Lax 2024 McHugh   CM 
2:15p 3:25p  >Girls Lacrosse> Spartans 2023 Bieker Game Smith 2023 SoCO    CM 
Aurora Sports Park #52 9:00a 10:00a  >Boys Lacrosse> U10 - Laska Game City Lax Hurd   KL 
10:15a 11:15a  >Boys Lacrosse> U11 - Abe Cabuag Game Raptors Billings   AC 
11:30a 12:30p  >Boys Lacrosse> U13- Sean Kynor Game MSC Clinksdale    
12:45p 1:45p  >Boys Lacrosse> U14 Mike Bensinger Game Wash Park   RG 
Aurora, Highline 2 9:00a 11:00a  >Baseball>AA>American> 9AA Segovia GAME Bruins Red (Ficken)   CF 
1:00p 3:00p  >Baseball>AA>National> 10U AA Crowley GAME Columbine Rebels (Cox)   LC 
Mission Viejo Park 9:00a 10:00a  >Boys Lacrosse> U09 - Gus Place Game Raptors Farrell    
10:30a 11:30a  >Boys Lacrosse> U14-James Fogle Game DLC Steck   GM 
11:45a 12:45p  >Boys Lacrosse> U11 -Ryan Robichaud Game DLC Arbor   GM 
1:15p 2:15p  >Boys Lacrosse> U12 - Brian Wyman Game Coyotes Lopez    
2:30p 3:30p  >Boys Lacrosse> U13- Likens Game Creek Terry   GM 
4:00p 5:00p  >Boys Lacrosse> U12-Greg Mellinger Game DLC Smith   GM 
Castle Pines, Elk Ridge 4:00p 5:00p  >Girls Lacrosse> Spartans 2025 Liley Game Snap 2026 Hartigan    
Castle Rock, DCFG 1 11:00a 1:00p  >Baseball>AA>National> Raptors Electric (Haley) GAME 12 AA - Anderson   JA 
1:00p 3:00p  >Baseball>AA>National> Raptors Black (Clough) GAME 11 AA - Zimmerman   AC 
David Lorenz Field #5 12:45p 1:45p  >Boys Lacrosse> SSPRD Gwinn/Talus/Heinrich Game U-14 Miles   SM 
Centennial, Homestead #1 2:15p 4:00p  >Baseball>AA>National> Hawk Navy (Simmons) GAME 7AA Stevens   JS 
Centennial, NEWTON 2 9:00a 10:45a  >Baseball>AA>National> Hawk Orange (Fraser) GAME 8U AA Zimmerman   AF 
Centennial, Willow Creek #1 2:15p 4:00p  >Baseball>AA>National> 7AA Rullo GAME Hawk Blue (Gorman)   GG 
Centennial, Willow Creek #2 9:00a 10:45a  >Baseball>AA>National> Hawk Orange (Safken) GAME 7U AA Muth/Crowe   PC 
12:30p 2:15p  >Baseball>AA>National> 7U AA Sprague GAME Hawk Blue (Wright)   BS 
Prairie Hills ES - West 12:30p 1:40p  >Girls Lacrosse> SoCO 2026 Ortega Game Spartans 2026 Godwin   CM 
Denver, BIBLE #2 1:00p 3:00p  >Baseball>AA>American> Eagles Green (Hickey) GAME 11AA Schreiner   CH 
CA Simms Field East 10:15a 11:15a  >Boys Lacrosse> MSC Sanders Game U11 - Derek Herman   CR 
City Park MU 9  9:00a 10:00a  >Boys Lacrosse> United Watters/Witulski Game U10- Mannix    
10:15a 11:15a  >Boys Lacrosse> United Olley/Kennedy Game U8 - Dana Stifter   DS 
Jefferson Square Park 12:45p 1:45p  >Boys Lacrosse> DLC Bok Game U10- Craig Hogan    
Rosamond Park 2 11:30a 12:30p  >Boys Lacrosse> DLC Bicknell Game U12- Beall   GM 
Rosamond Park 3 10:15a 11:15a  >Boys Lacrosse> DLC Figge Game U7 - Thomas    
Englewood, CVA 1 1:00p 2:00p  >Volleyball> Hawk Orange (Ingham) Game 2nd Grade - Melton 2nd Grade Playoffs  SG 
Englewood, CVA 2 4:00p 5:00p  >Volleyball> 5th Grade - Miller Game Eagles Green (Chapman) 5th Grade Playoffs  SG 
5:00p 6:00p  >Volleyball> Creek Blue (Skeehan) Game 5th Grade - Becker 5th Grade Playoffs  SG 
6:00p 7:00p  >Volleyball> 5th Grade - Miller Game 5th Grade - Becker 5th Grade Playoffs  SG 
Englewood, CVA 3 2:00p 3:00p  >Volleyball> 4th Grade - Rafferty Game Thunder Navy (Thomas) 4th Grade Playoffs  SG 
3:00p 4:00p  >Volleyball> Hawk Navy (Roenfeldt) Game 4th Grade - Roberts 4th Grade Playoffs  SG 
Maple Grove 9:00a 10:10a  >Girls Lacrosse> Storm - 2025 - Oliver Game Spartans 2025 Liley   CM 
Highland Heritage Park  8:30a 9:30a  >Boys Lacrosse> Warriors Hirshorn Game U10-Dave Liley   KC 
Lone Tree, Prairie Sky Park 1:00p 3:00p  >Baseball>AA>American> 11AA Contreraz GAME Hawk Gold (Allen)   JA 
Legacy Point Elementary 10:15a 11:15a  >Boys Lacrosse> U7- Brandon Rinnan Game Raptors Zentz   DS 
Parker, SALISBURY 2 11:00a 1:00p  >Baseball>AA>American> Hawk Navy (Roach) GAME 12 AA Reyes   SR 
 Sun 04/28/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Aurora, Aurora Sports Park F 50 11:30a 12:30p  >Girls Lacrosse> Spartans 2024 Bieker/Kenna Game Stampede 2024 Shannon   CM 
Aurora Sports Park #52 10:15a 11:15a  >Boys Lacrosse> U11 - Abe Cabuag Game SSPRD Berry   AC 
12:45p 1:45p  >Boys Lacrosse> U13- Likens Game MSC Pratt   GM 
Castle Pines, Elk Ridge 3:00p 4:00p  >Girls Lacrosse> Spartans 2025 Liley Game Raptors 2025 Parker/Hoover   CM 
Castle View HS Turf 11:30a 12:30p  >Boys Lacrosse> Steinke Black Game U14-James Fogle   GM 
Castle Rock, DCFG 1 4:00p 6:00p  >Baseball>AA>American> Hawk Royal (Griffith) GAME 9AA Segovia    
Castle Rock, DCFG 2 3:00p 5:00p  >Baseball>AA>National> 13U AA Stevens GAME Columbine Rebels (Jan)   JJJ 
Centennial, NEWTON 1 12:45p 2:30p  >Baseball>AA>American> 8 AA Camarillo GAME Hawk Gold (Muller)   MM 
Centennial, Willow Creek #1 4:15p 6:00p  >Baseball>AA>National> Warriors Black (Lytle) GAME 7U AA Sprague   BS 
Centennial, Willow Creek #2 12:45p 2:30p  >Baseball>AA>National> Warriors Cardinal (Childress) GAME 7AA Rullo   KM 
MLK Rec Center Girls 9:00a 10:00a  >Girls Lacrosse> Spartans 2026 Godwin Game City Lax 2026 Bonner   CM 
Englewood, CORNERSTONE 2 1:00p 3:00p  >Baseball>AA>National> Thunder Navy (Nolting) GAME 10U AA Crowley   LC 
Highland Heritage Park  11:30a 12:30p  >Boys Lacrosse> Warriors Anderson Game U11 - Derek Herman   KC 
Highlands Ranch, HR Falcon #2 3:00p 5:00p  >Baseball>AA>American> 12 AA Reyes GAME Raptors White (Hickey)   JBR 
Plum Valley Park 11:15a 12:15p  >Boys Lacrosse> Warriors Meehan Game U09 - Gus Place   GM 
Powderhorn Park East 10:15a 11:15a  >Boys Lacrosse> Coyotes Dominguez Game U-14 Miles    
Powderhorn Park West 11:30a 12:30p  >Boys Lacrosse> Coyotes Kissinger Game U10- Craig Hogan   GM 
Bayou Gulch 4:30p 5:30p  >Boys Lacrosse> Hawks Younger Game U14 Mike Bensinger   KY