Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Mon 02/11/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Aurora, Canyon Creek ES 6:15p 7:30p  >Basketball>Girls> 30 Leu-Pierre Practice    SB 
7:30p 8:45p  >Basketball>Division 2> 52 Willsea Practice    SB 
Aurora, Fox Ridge MS AUX 6:30p 8:00p  >Basketball>Division 2> 62 McIntosh Practice    SB 
8:00p 9:30p  >Basketball>Division 2> 72 Cameron Practice    SB 
Aurora, Fox Ridge MS L1/L2 6:15p 7:45p  >Basketball>Division 1> 71 Underwood Practice    SB 
7:45p 9:00p  >Basketball>Division 2> 82 Woodruff Practice    SB 
Aurora, Rolling Hills ES 6:15p 9:00p  >Basketball>Girls> 50 Vigil Practice    SB 
Centennial, Creekside ES 6:15p 7:30a  >Basketball>Division 2> 42 Morris Practice    SB 
7:30p 8:45a  >Basketball>Division 2> 62 Owens Practice    SB 
Centennial, Endevour Academy 6:15p 7:30p  >Basketball>Girls> 40 Waymire Practice    SB 
7:30p 8:45p  >Basketball>Division 2> 52 Heller Practice    SB 
Centennial, Mountain Vista ES 6:15p 7:30p  >Basketball>Division 2> 42 Valencia Practice    SB 
7:30p 9:00p  >Basketball>Division 2> 62 Valencia Practice    SB 
 Tue 02/12/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Centennial, Red Hawk Ridge ES 6:15p 8:00p  >Basketball>Division 2> 32 Matute Practice    SB 
Aurora, FalconCreek Aux Gym 8:30p 9:30p  >Basketball>Division 2> Thunder Steel (Thomas) Game 52 Willsea 5th Grade D2 South Playoffs  CA 
Aurora, FalconCreek Main Gym 7:30p 8:30p  >Basketball>Division 2> Eagles Green (Dean) GAME 52 Heller 5th Grade D2 North Playoffs   
aurora, Laredo MS (L1/L2) 6:00p 7:45p  >Basketball>Division 1> 51 Cabuag Practice    SB 
6:00p 7:45p  >Basketball>Division 2> 62 Tucker Practice    SB 
7:45p 9:30p  >Basketball>Division 1> 71 Crandall Practice    SB 
7:45p 9:30p  >Basketball>Division 2> 82 Allen Practice    SB 
Aurora, Liberty Middle Main Gym 7:00p 8:00p  >Basketball>Division 2> Thunder Navy (Larzelere) Game 42 Humphrey 4th Grade D2 North Playoffs  CA 
Aurora, Murphy Creek P-8 6:15p 7:45p  >Basketball>Division 2> 42 Harkness Practice    SB 
6:15p 7:45p  >Basketball>Division 2> 22 Stifter Practice  Please Share the gym with Harkness  SB 
7:45p 9:15p  >Basketball>Girls> 60 Graves Practice    SB 
Centennial, Endevour Academy 6:15p 7:30p  >Basketball>Girls> 40 Anfield Practice    SB 
7:30p 9:00p  >Basketball>Division 1> 51 Ullmann Practice    SB 
Centennial, Red Hawk Ridge ES 6:00p 7:30p  >Basketball>Division 2> 22 Salazar Practice    DS 
 Wed 02/13/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Aurora, Canyon Creek ES 6:15p 7:30p  >Basketball>Girls> 30 Leu-Pierre Practice    SB 
7:30p 8:45p  >Basketball>Division 2> 52 Willsea Practice    SB 
Aurora, Rolling Hills ES 6:15p 9:00p  >Basketball>Division 2> 32 Hannon Practice    SB 
Castle Rock, Aspen View Academy_ 8:00p 9:00p  >Basketball>Division 2> Hawks Orange (Ramstetter) GAME 62 Owens 6th Grade D2 South Playoffs  LO 
Centennial, Creekside ES 6:15p 7:30a  >Basketball>Division 2> 42 Morris Practice    SB 
7:30p 8:45a  >Basketball>Division 2> 62 Owens Practice    SB 
Centennial, Mountain Vista ES 6:15p 7:30p  >Basketball>Division 2> 42 Valencia Practice    SB 
7:30p 9:00p  >Basketball>Division 2> 62 Valencia Practice    SB 
Centennial, Red Hawk Ridge ES 6:15p 7:45p  >Basketball>Division 2> 62 Tucker Practice    SB 
7:45p 9:15p  >Basketball>Division 1> 81 Brown Practice    SB 
Denver, St John's Lutheran 7:30p 8:30p  >Basketball>Girls> Thunder Navy (Steiner) GAME 50 Mosby 5th/6th Grade D1 Girls Playoffs   
Highlands Ranch, Basketball Institute_ 6:00p 7:00p  >Basketball>Division 2> 22 Stifter Game Creek Royal (Barnett) 2nd Grade D1 North Playoffs  LR 
7:00p 8:00p  >Basketball>Division 2> 22 Salazar GAME Warriors Cardinal (Weller) 2nd Grade D1 South Playoffs  JS 
 Thu 02/14/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Aurora, Liberty MS (AUX) 6:00p 8:00p  >Basketball>Division 1> 61 Weathersby Practice    SB 
8:00p 10:00p  >Basketball>Division 2> 82 Laughlin Practice    SB 
aurora, Liberty MS (L1/L2) 6:00p 8:00p  >Basketball>Division 2> 72 Crow Practice    SB 
8:00p 10:00p  >Basketball>Division 2> 72 Beidler Practice    SB 
Aurora, Murphy Creek P-8 6:15p 7:45p  >Basketball>Division 2> 42 Harkness Practice    SB 
7:45p 9:15p  >Basketball>Girls> 60 Graves Practice    SB 
 Fri 02/15/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Aurora, Fox Ridge MS L1/L2 6:15p 7:45p  >Basketball>Division 1> 71 Underwood Practice    SB 
7:45p 9:00p  >Basketball>Division 2> 82 Woodruff Practice    SB 
Aurora, Liberty Middle Aux Gym 7:00p 8:00p  >Basketball>Division 2> 42 Valencia GAME Thunder Navy (Larzelere) 4th Grade D2 North Playoffs  
8:00p 9:00p  >Basketball>Division 2> 42 Valencia Game Creek White (Losasso) 4th Grade D2 North Playoffs  LR 
Englewood, Colorados Finest North 7:00p 8:00p  >Basketball>Division 2> Creek Red (Franklin) GAME 42 Morris 4th Grade D2 South Playoffs  DS 
8:00p 9:00p  >Basketball>Division 2> Hawks White (Henry) GAME 42 Morris 4th Grade D2 South Playoffs  BH 
Englewood, Colorados Finest South 7:00p 8:00p  >Basketball>Division 2> 42 Harkness GAME Hawks Orange (Young) 4th Grade D2 South Playoffs  DS 
8:00p 9:00p  >Basketball>Division 2> 42 Harkness GAME Raptors Blue (Oconnor) 4th Grade D2 South Playoffs  DS 
 Sat 02/16/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Aurora, Laredo Middle East Gym 3:00p 4:00p  >Basketball>Division 2> 42 Morris GAME Raptors Blue (Oconnor) 4th Grade D2 South Playoffs  J A 
Aurora, Laredo Middle West Gym 9:00a 10:00a  >Basketball>Division 2> 72 Crow GAME Thunder Navy (Ferguson) 7th Grade D2 South Playoffs  CF 
11:00a 12:00p  >Basketball>Division 2> Hawks White (Stetzer) GAME 72 Beidler 7th Grade D2 South Playoffs   
1:00p 2:00p  >Basketball>Division 2> Warriors Fire (Wilson) GAME 72 Beidler 7th Grade D2 South Playoffs  DS 
Castle Rock, Aspen View Academy_ 10:00a 11:00a  >Basketball>Division 2> Warriors Chrome (Snow) GAME 62 Tucker 6th Grade D2 North Playoffs   
11:00a 12:00p  >Basketball>Division 2> Raptors White (Rehrer) GAME 62 Valencia 6th Grade D2 North Playoffs  J A 
12:00p 1:00p  >Basketball>Division 2> SJSA White (TBD) GAME 62 McIntosh 6th Grade D2 South Playoffs   
4:00p 5:00p  >Basketball>Division 1> SJSA Blue (Obrien) GAME 61 Weathersby 6th Grade D1 Playoffs   
Englewood, Englewood HS South Court 4:30p 5:30p  >Basketball>Girls> SJSA Blue (Sanchez 5) GAME 50 Vigil 5th/6th Grade D1 Girls Playoffs  RS 
6:30p 7:30p  >Basketball>Girls> 60 Graves GAME Thunder Navy (Steiner) 5th/6th Grade D1 Girls Playoffs   
8:30p 9:30p  >Basketball>Girls> 60 Graves GAME Thunder Silver (Johnston) 5th/6th Grade D1 Girls Playoffs   
Highlands Ranch, Basketball Institute_ 1:00p 2:00p  >Basketball>Division 1> 51 Ullmann GAME Creek Blue (Oneal) 5th Grade D1 Playoffs  DU 
4:00p 5:00p  >Basketball>Division 1> 51 Cabuag GAME SJSA Blue (Barbee) 5th Grade D1 Playoffs   
Highlands Ranch, Cresthill Middle School 9:00a 10:00a  >Basketball>Division 1> 81 Ulitizky GAME Thunder Silver (Mackendrick) 8th Grade D1 Playoffs  DS 
11:00a 12:00p  >Basketball>Division 1> 81 Ulitizky GAME Thunder Navy (Chapman 8) 8th Grade D1 Playoffs  DS 
12:00p 1:00p  >Basketball>Division 1> 81 Brown Game Warriors Fire (Macaluso) 8th Grade D1 Playoffs, forfeit Warriors  KM 
1:00p 2:00p  >Basketball>Division 2> SJSA Blue (Fischer) GAME 82 Laughlin 8th Grade D1 Playoffs   
2:00p 3:00p  >Basketball>Division 1> SJSA Blue (Fischer) GAME 81 Brown 8th Grade D1 Playoffs   
Highlands Ranch, Mountain Ridge Middle 2:00p 3:00p  >Basketball>Division 2> Raptors Black (Martinez) GAME 82 Allen 8th Grade D2 Playoffs  J A 
4:00p 5:00p  >Basketball>Division 2> 82 Woodruff GAME Creek Red (Vance) 8th Grade D2 Playoffs  DW 
5:00p 6:00p  >Basketball>Division 2> Warriors Red (Smith) GAME 82 Woodruff 8th Grade D2 Playoffs  CS 
Highlands Ranch, Rocky Heights Middle 12:00p 1:00p  >Basketball>Division 2> Raptors Yellow (Burgess) GAME 72 Cameron 7th Grade D2 North Playoffs  J A 
Littleton, Collegiate Academy_ 2:00p 3:00p  >Basketball>Girls> 40 Anfield GAME Creek Blue (Medina) 4th Grade D1 Girls Playoffs   
4:00p 5:00p  >Basketball>Girls> 40 Anfield GAME Raptors Green (Drury) 4th Grade D1 Girls Playoffs   
5:00p 6:00p  >Basketball>Girls> Eagles Green (Gibson) GAME 40 Waymire 4th Grade D1 Girls Playoffs  RG 
Parker, Sierra Middle School 4:00p 5:00p  >Basketball>Division 1> Hawks Navy (Barno) GAME 71 Underwood 7th Grade D1 Playoffs   
5:00p 6:00p  >Basketball>Division 1> 71 Crandall GAME Hawks Pacific (Hartleben) 7th Grade D1 Playoffs   
6:00p 7:00p  >Basketball>Division 1> 71 Crandall GAME 71 Underwood 7th Grade D1 Playoffs  KC